Aktív munkát végeznek

Szerző: Tremmer Tamás
2020. október 13.

A kamara tisztújító küldöttgyűlésén több új embert is beválasztottak a kamara elnökségébe. Azt kérdeztük tőlük, milyen elképzelésekkel látnak munkához.

A gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény, valamint a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Alapszabályának megfelelően eredményesen lezajlottak a kamarai választások. A 2020. szeptember 15-ei tisztújító küldöttgyűlésen a megyében működő gazdálkodó szervezetek küldöttei a következő négy évre tisztségviselőket választották.

A kamara 23 fős elnökségében 5 új vállalkozásvezető dolgozik 2020-tól. Őket Tremmer Tamás kérdezte.

Eigner János (egyéni vállalkozó):

„Örülök, hogy megválasztottak. Nyilván ez elismerés a kamarai tagok részéről, ezért is fogadtam el a jelölést. Az elnökségben – mint a kézműves tagozat tagja – képviselni kívánom azokat a mestereket, akik a hagyományos szakmák értékeit őrzik.

Látványosabb egy nagy- vagy középvállalkozás tevékenysége. Egy kisvállalkozásnak nehezebb nagy dolgokat felmutatnia, de ahogy dolgozunk, azzal örömöt és élményt nyújtunk a megrendelőinknek. És ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.”

Keresztes Krisztián (Csillagpharma Kft.):

„Köszönöm a jelölést és a bizalmat, amit a küldöttgyűléstől kaptam. Ennek azért van különös jelentősége számomra, mert a mi cégünket még annyira nem ismerik.

Remélem, közre tudok működni abban, hogy a veszprémi vállalkozások a kereskedelmi oldalról minél jobban képviselve legyenek és minél jobb eredményeket érjenek el.”

Krámli Attila (Flexmont Kft.):

„Kifejezeten örülök az elnökségi tagságnak, nagy megtiszteltetés ez számomra. Úgy gondolom, az ipari tagozaton keresztül, azzal a kapcsolati tőkével, amivel a Flexmont Kft. rendelkezik, nagyon sokat tudunk segíteni abban, hogy minél eredményesebben tudjon működni a kamara.

Szeretnénk hozzájárulni ahhoz is, hogy itt lokálisan minél jobb lehetőségekhez tudjanak hozzájutni azok a cégek, amelyek a megyében tevékenykednek. Értem ez alatt az oktatást, az egyetemekkel való együttműködést, a szakképzési feladatokat, mindent, ami a képzett szakerő létrehozására irányul.”

Mustó Gyula (nass magnet Hungária Kft.):

„Az ember a mindennapi életben is képes a vállalkozásokat, cégeket és az ott dolgozó embereket képviselni. Én ezek után is ezt fogom tenni, csak éppen hatékonyabban.

Örülök neki, hogy ennek van egy fóruma, ahova bekerültem, és ahol ezt meg is tehetem. Aktív munkával fogom segíteni az elnökség tevékenységét.”

Ottó Csaba (Man at Work Kft.):

„A vállalkozásunk fő iránya a foglalkoztatás, úgy gondolom, e téren tudom én is a leghatékonyabban segíteni a kamara elnökségének a munkáját. E területen legyen szó bármilyen változtatásról, jogszabályi módosításról, hozzá tudok járulni ahhoz az érdekérvényesítő szerephez, amit a kamara betölt.

Azt is tudom, a bizalom, amit a küldöttgyűléstől kaptam, nemcsak nekem, hanem, a Man at Work Kft.-nek is szól. Köszönet érte.”

Forrás: Üzlet  magazin 2020/10