Az egységes piac hiányosságai - várják a vállalkozói véleményeket

2019. szeptember 09.

A 2018. októberében, Brüsszelben megrendezett Európai Vállalkozói Parlamentben a vállalkozók közel 70%-a válaszolt nemlegesen a következő kérdésre: „Kellően integrált-e az egységes piac, lehetővé teszi-e az Ön vállalkozása számára a szabad működést és versenyt?”. Ezen okból kifolyólag az Eurochambres egységes piac hiányosságait feltáró felmérést végez, és várja a magyar vállalkozók részvételét is.

Az Európai Bizottság új jogalkotási ciklust indít ez év novemberében Ursula von der Leyen bizottsági elnök vezetésével.

Jelen felmérésnek a célja, hogy rávilágítson az egységes piac hiányosságaira, és támpontokat adjon az új Bizottságnak a helyes szakpolitikai célok kitűzéséhez.

A kérdőív magyar nyelven is elérhető: https://my.surveypal.com/EUROCHAMBRES-Survey-on-obstacles-in-the-Single-Market

Kitölteni kizárólag online lehetséges, a határidő 2019. szeptember 25.

A sikeres felmérés érdekében fontos, hogy a kérdőívet minél több, Magyarországon működő és az Európai Unió egységes piacára exportáló, vagy onnan importáló vállalkozás kitöltse, valamint jó és rossz tapasztalatait megossza.