2025. február 17-én a kamara és a Pannon Egyetem Női Vállalkozói Klubja megtartotta ezévi első ülését a kamara székhelyén, amelynek fókuszában a hatékony időgazdálkodás állt, azaz eszközöket kaptak a résztvevők az idő "megszelidítésére".
A női vállalkozók számára az idő az egyik legértékesebb erőforrás. A vállalkozás vezetése mellett sokan családi és háztartási feladatokat is ellátnak, ezért kiemelten fontos a hatékony időgazdálkodás. Megfelelő időmenedzsmenttel azonban megtalálható az üzleti élet és a magánélet közötti egyensúly, növelhető a produktivitás és csökkenthető a stressz.
Mikor hatékony az időgazdálkodásunk? Ha konkrét célokat tűzünk ki és feladatlistákat készítünk, ha azokat megfelelően priorizáljuk, ha a feladatok végzése során kizárjuk a zavaró tényezőket és teljes fókusszal tudunk jelen lenni, ha megszüntetjük a halogatást, és nem utolsó sorban tudjuk helyesen ütemezni a tennivalókat.
Tóth Rita üzleti tréner és coach segítségével a résztvevők feltérképezték a napi feladataikat és megismerték a kronotípusukat. Időgazdálkodási teszt kitöltésével elemezték ki saját időgazdálkodási szokásaikat, majd eszközöket kaptak ahhoz, hogyan tudnak könnyen és gyorsan priorizálni, hogyan tudják kiiktatni a zavaró tényezőket, mit tudnak kezdeni a halogatással, hogy tudják elkerülni a multitasking-ot (ami káros), hogy hogyan tudnak hatékony feladatütemezést készíteni.
A tréningvezető megosztott néhány időnyerési technikát is, mint a delegálást vagy a "nemet mondás"-t, és, hogy azokat hogyan érdemes alkalmazni.
Nem utolsó sorban a rengeteg feladat áttekinthetősége érdekében online (feladatkezelő alkalmazások) és offline eszközök (határidőnaplók) is említésre kerültek, amelyeket mindenki a saját igényei szerint alkalmazhat.
Az eszközök és egy jó tréning azonban csak akkor hatékony, ha az egyén rutinná teszi a tanultakat.
A tréner felhívta a figyelmet arra, hogy az időgazdálkodási szokások kialakításában sincsen ez másként, azaz szükséges az elköteleződés az új időgazdálkodási szokás(ok) mellett és a kapcsolódó cselekvések. Minél nagyobb az ismétlésszám, annál gyorsabban és könnyebben alakul ki az új szokás.
A jó hangulatú esemény végére a résztvevők konkrét eszközökkel gazdagodtak, amelyek segítik őket az idejük menedzselésében mint az üzleti, mind a magánéletben.
Az esemény ebéddel egybekötött networkinggel zárult.