INCI maraton Juhász Klárival

2024. október 10.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Juhász Klárával, A Kozmetikai diagnosztika, Bőrtípusok a kozmetikai gyakorlatban és Masszázs a kozmetikai gyakorlatban könyvek társszerzőjével egynapos INCI maraton workshopot szervezett kozmetikus szakemberek részére.

A workshop lehetőséget kínált a kozmetikusok és a tanulók számára, hogy mélyebb betekintést nyerjenek a kozmetikai összetevők világába. Az INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) ismerete elengedhetetlen a szakmában dolgozók számára, hiszen nem csupán a termékek összetételének megértését segíti, hanem hozzájárul a vásárlói tájékoztatásához és a bőrproblémák hatékony kezeléséhez is. A workshop során a résztvevők részletes tájékoztatást kaptak a kozmetikai készítmények alapanyagaival és hatóanyagaival kapcsolatban, beleértve a savakat, lúgokat, sókat és oxidáló anyagokat. Ezek az összetevők kulcsszerepet játszanak a különböző kozmetikai kezelésekben, és elengedhetetlenek a bőr megfelelő ápolásához.

A program során a résztvevők megismerhették, hogy milyen hatóanyagok és technikák alkalmazhatók a különböző bőrproblémák hatékony kezelésére, ezáltal szélesebb spektrumú tudásra tettek szert, amelyet a jövőbeli munkájuk során hasznosíthatnak.