Irány a szakképzés!

2020. november 10.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020. november 9-én Irány a szakképzés! címmel pályaválasztási délutánt szervezett 8. osztályos diákok és szüleik részére.

A rendezvény célja az volt, hogy a megyében működő szakképzési intézmények bemutathassák képzési kínálatukat. A látogatóknak alkalmuk volt személyesen konzultálni a résztvevő 18 iskola képviselőivel.

A program részeként az iskolák bemutatkozó előadással is készültek intézményükről, a náluk tanulható szakmákról és a megújult szakképzési rendszerről is beszéltek. A szigorodó járványügyi intézkedéseket figyelembe véve az előadásokat felvettük, a felvételeket a kamara pályaválasztási facebook oldalára (Pályaválasztás Veszprém) feltöltöttük.

A pályaválasztási délutánon részt vett a Pedagógiai Szakszolgálat szakembere is, aki egyéni tanácsadással segítette a pályaválasztásban bizonytalankodókat.

A szakképző intézmények tájékoztató kisfilmjei az alábbi linkeken érhetők el: