Ismét bejelentésköteles a házhozszállítás és a csomagküldés

2020. június 22.

A veszélyhelyzet idejére megkönnyítette a kormány az üzleten kívüli kereskedelmi tevékenység és a csomagküldő kereskedelem végzését. A veszélyhelyzet megszűnésével azonban pótolni kell ezen tevékenységek bejelentését a kereskedő székhelye szerinti település jegyzőjénél.

Ezt azoknak a vállalkozásoknak is meg kell tenniük, amelyek az elmúlt időszakban, az átmeneti rendelkezések szerint fogtak bele a házhozszállításba.

Mindezekre az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményben hívta fel a figyelmet.

Cseresnyés Péter, az ITM kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára a közleményben hangsúlyozta, a házhozszállítás könnyített feltételei számos üzletet, éttermet segíthettek hozzá ahhoz, hogy átvészeljék a kijárási korlátozásokkal, más veszélyhelyzeti intézkedésekkel szükségképpen együtt járó forgalomcsökkenést.

Felidézte, hogy a csomagküldő és internetes kiskereskedelem áprilisban történelmi rekordot döntött, az egy évvel korábbi adathoz képest több mint kétszeresére növelte forgalmát. Az 114 milliárd forintos értékesítési volumen azt jelenti, hogy a kiskereskedelemben befolyt minden nyolcadik forintot házhozszállításból hozták össze az ágazat cégei.

A kiugró növekedéshez minden bizonnyal hozzájárult az átmeneti szabályozás, amely elősegítheti a szektor belső átrendeződésének felgyorsulását, a korszerű, kényelmes értékesítési módok térnyerésének tartóssá válását is – fogalmazott az államtitkár.

Forrás: adozona

Kamaránk bejegyzése a könnyítésekről >>