IX. Szakmára fel! szakmaismereti vetélkedő

2023. április 19.

Folytatva a korábbi évek hagyományát, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara idén kilencedik alkalommal hirdette meg a „Szakmára fel!” többfordulós szakmaismereti vetélkedőt.

A versenyre Veszprém vármegye általános iskoláinak felső tagozatos tanulói jelentkezhettek az általuk alakított négyfős csapatokkal.

Az első fordulóban a csapatok egy választott mesterség képviselőjével készítettek fényképekkel illusztrált interjút, így mutatták be az adott szakmát, jellemző eszközeit, fontos munkamozzanatait és egyéb érdekes tudnivalókat.

A beérkezett munkákat egy háromtagú zsűri értékelte. A tíz legjobb csapat 2023. április 19-én a kamara székházában megrendezett döntőben mérte össze tudását. A csapatoknak először egy szakmaismereti tesztet kellett kitölteniük, majd az általuk választott szakmát mutatták be egy prezentáció keretében.

Az első három helyezett csapat tagjai értékes tárgyjutalmakat vehettek át: az első helyezett csapat minden tagja egy-egy JBL CLIP 4 Bluetooth hangszórót, a második helyezett csapat tagjai egy-egy Lenovo Livepods Bluetooth fülhallgatót, a harmadik csapat tagjai egy-egy XIAOMI aktivitásmérőt.

Az eredményhirdetés előtt Csitei Tímea, a Europe Direct Veszprém munkatársa EU-s információszolgáltatással, kiadványokkal, játékokkal és apróbb ajándékokkal várta a diákokat.

Nyertesek:

• 1. helyezett: Karthausiak 2023. (Paul Angermann Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Városlőd – Fuchs Zoltán, Léka Emese, Straub Rebeka, Szokol-Guba László).
  • 2. helyezett: Irinyisek (Balatonfűzfői Irinyi János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – Glück Laura, Hegedűs Alexandra, Kovács Anna, Varga Dóra Anna)
  • 3. helyezett: Lesence (Lesence Völgye Általános Iskola – Csatári Mihály, Háromi Bálint, Orosz Viktória, Vágusz Gergő Gyula)

Minden résztvevőnek gratulálunk a színvonalas munkájához, és köszönjük a felkészítő pedagógusok támogató munkáját!

A rendezvény a GFA-KA-KIM-17/2022/TK/22 támogatási szerződés keretében valósult meg.

• IX. Szakmára fel! döntő