Megalakult a Szakképzési és Foglalkoztatási Bizottság Veszprém vármegyében

2024. október 16.

2024. október 15-én a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (VKIK) és a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal közösen megalapította a Szakképzési és Foglalkoztatási Bizottságot. Az alakuló ülésnek a veszprémi ActiCity Tánc- és Mozgásművészeti Központ adott otthont, ahol közel harminc szervezet képviselője gyűlt össze.

A bizottság célja, hogy erősítse a régió szakképzési rendszerét, és ezzel támogassa a helyi gazdaság növekedését. A testület összefogja a helyi gazdasági szereplőket, az oktatási intézményeket, valamint a kormányzati és közigazgatási szerveket, hogy a munkaerőpiaci igényekhez igazodó, korszerű és rugalmas képzési rendszert alakítsanak ki. A VKIK stratégiai terve szerint 2024-2028 között kiemelt figyelmet fordítanak a szakképzés fejlesztésére, és ennek érdekében működnek együtt többek között a tankerületekkel és szakképzési centrumokkal.

Forrás: Vehir.hu

A bizottság létrehozását Dr. Simon Attila, a VKIK elnöke kezdeményezte. Beszédében hangsúlyozta, hogy a szakképzésnek a vállalkozások humánerőforrás-igényeihez kell igazodnia. A cél az, hogy olyan képzések induljanak, amelyek pontosan megfelelnek a cégek valós szükségleteinek, elősegítve ezzel a versenyképes munkaerőpiac kialakítását a vármegyében.

Forrás: Vehir.hu

Az eseményen Takács Szabolcs, a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal főispánja is elismerően nyilatkozott a kezdeményezésről. Hangsúlyozta, hogy a bizottság fontos szerepet játszhat az információáramlás javításában, amely a sikeres döntéshozatal alapja. A bizottság elnökének Troják Lászlót, a Kormányhivatal foglalkoztatási főosztályvezetőjét választották meg.

Az alakuló ülésen a tankerületek és szakképzési centrumok vezetői tartottak előadásokat, amelyekben bemutatták a helyi munkaerőpiac kihívásait. Az esemény egy kerekasztal-beszélgetéssel zárult, amely során a résztvevők megvitatták a szakképzési rendszer lehetséges válaszait a munkaerőpiaci kihívásokra.