RepülőGÉP-ÉSZ verseny a Szakiparkban

2024. október 22.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Veszprémi Szakipark Ágazati Képzőközpont, a Veszprémi Szakképzési Centrum közreműködésével versenyt hirdetett szakképző iskolai és technikumi tanulók számára.

A verseny célja az volt, hogy a fiatalok az iskolában megszerzett elméleti ismereteiket gyakorlati feladatok során is hasznosíthassák. A versenyzők feladata egy repülőtéri kifutópálya modelljének megtervezése és megépítése volt.

A diákoknak már a döntő előtt komoly előkészületeket kellett tenniük: egy műszaki rajzot készítettek, amely alapján összeállították az alapanyagok és eszközök listáját. A döntő napján pedig ezek alapján építették meg a modelljeiket. Külön érdekességként lehetőségük nyílt arra is, hogy 3D nyomtatással készítsenek kiegészítő elemeket a projektjükhöz.

A végső megmérettetésen hét háromfős csapat vett részt, amelyben a VSZC Ipari Technikum és a VSZC Jendrassik-Venesz Technikum diákjai képviseltették magukat. A modellek elkészítése után a zsűri nemcsak a tervek minőségét, hanem a megvalósítás precizitását is értékelte.

A legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó csapatok a verseny végén értékes díjakkal gazdagodtak, elismerve munkájukat és kreativitásukat.

A versenyben helyezést elérő csapatok:

Helyezés Csapat Nyeremény
I. helyezés: 60 W-os Neon csapat, tagok: Farkasdy Bálint, Legát András Tamás, Gyimesi Gergő (Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikum) 100.000 Ft értékű élményutalvány
II. helyezés megosztva két csapat között:

The A-Team csapat, tagok: Kiss Patrik, Krenács Máté, Czaun Máté (Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikum)

Jendra Ászok csapat, tagok: Czimondor Gergely, Lipp Máté, Fekete Ádám (Veszprémi Szakképzési Centrum Jendrassik-Venesz Technikum)

3*8 perces gokart bérlet
III. helyzés: Szaki Airlines csapat, tagok: Horváth Kristóf, Bódi Bálint Márk, Illés Bálint (Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikum) 3 db mozijegy
Különdíjas:  Dream Team csapat, tagok: Hajgató László, Gombás Barnabás, Heklinger Ádám (Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikum)

Gratulálunk a helyezetteknek és minden résztvevőnek!