A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara háromalkalmas digitalizációs felkészítő tréninget szervezett, amelynek célja a mikro- és kisvállalkozók üzletvitellel kapcsolatos digitális alapismereteinek, készségeinek gyakorlati szemléletű fejlesztése volt.
Az esemény három különböző napon, három eltérő témakörben került megrendezésre Uher Bertalan, digitális kultúra szakértő előadásában, a Productum Bono Oktatási és Felnőttképzési Zrt. közreműködésében.
Az első tréningre 2025. április 3-án került sor, amely a digitális alapkompetenciákra fókuszált. A résztvevők megismerkedtek a digitális alapfogalmakkal, eszközökkel, technikákkal, valamint számítógépes programokkal és az internetes felületek funkcióival. A tréning során szó esett az internethasználatról, böngészőkről, weboldalakról, alapvető adatvédelmi tudnivalókról, továbbá a YouTube, Google Térkép, videóhívások (pl. Zoom, MS Teams), e-mail levelezés (Gmail), közösségi média, online fordító és QR-kód használatáról is. A mesterséges intelligencia alapfogalmai és gyakorlati alkalmazási lehetőségei – például a ChatGPT – is fókuszba került.
A második tréning 2025. április 10-én zajlott, amely az MS Office programokra, a Canva grafikai tartalomkészítő platformra és a mesterséges intelligenciára helyezte a hangsúlyt. A résztvevők elsajátították a Ms Word, Excel, PowerPoint, valamint a Canva alapvető használatát, emellett tovább mélyítették tudásukat a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazásáról.
A harmadik tréninget 2025. április 17-én tartották, témája a digitális ügyintézés volt. A képzésen bemutatták többek között az e-Magyarország, Ügyfélkapu+ vagy DÁP rendszereket, az e-papírt, az elektronikus aláírást, valamint a sárgacsekkes (iCsekk – Magyar Posta) fizetési lehetőségeket. A résztvevők megismerték a közműszolgáltatók online felületeit, a netbank használatát és az EESZT-t is. Ezen az alkalmon lehetőség adódott a korábban tárgyalt egyes témakörökre (pl. videóvágás) való visszatérésre a résztvevők igényei alapján.
Mindhárom szakmai napon a délután folyamán közös, majd önálló feladatmegoldásra került sor a délelőtt bemutatott programokkal, az oktató folyamatos támogatása mellett.
A rendezvény Magyarország Kormánya és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara "Szövetségben a Vállalkozókkal" című megállapodása és az ahhoz kapcsolódó Vállalkozásfejlesztés Program keretében, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében valósult meg.