Változik a közteher mértéke a turizmusban

2022. június 15.

2022. július 1-jével emelkedik az alkalmai munka közterhe a turizmusban. Idénymunka esetén a napi 500 Ft helyett 1000 Ft-ot, alkalmi munka esetében 1000 Ft/nap helyett 2000 Ft-ot kell befizetnie naponta a munkáltatónak.

Rádóczy Andrea, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége Balatoni régiójának vezetője azt javasolja, hogy vállalkozások gondolják át és amennyiben van lehetőség rá, akkor szervezzék át az üzemeltetési feladatokat. A felmerülő közterheket minden hónap 12. napjáig kell befizetni a NAV-nak.

Az egyszerűsített foglalkoztatást természetesen be kell jelenteni az adóhivatalnak ügyfélszolgálati telefonszámon, interneten a 20T1042E nyomtatványon, vagy az EFO okostelefon applikáción keresztül. A felmerülő közterheket minden hónap 12. napjáig kell befizetni a NAV-nak. Az alkalmi munkaviszony nem haladhatja meg az évi 120 napot, de így is több százezer munkavállaló él ezzel a lehetőséggel.

turizmus.com