Zöldségszobrászat workshop

2021. november 16.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara egynapos workshopot szervezett, amelynek keretében a vendéglátásban érintett szakemberek betekintést nyerhettek a zöldségfaragás világába.

A workshop első részében Tanács Attila mesterszakács, ételszobrász, a Mindenmentes főzősuli alapítója előadást tartott a hidegkonyhai művészetről és a  zöldségfaragásról. Meghívott előadónk bemutatta az artisztika különböző fajtáit, a gyümölcs-, víz-, tojás-, zsír- és tésztaszobrászatot. A gyakorlati bemutatót követően a részt vevők különböző zöldségeken (gomba, sárgarépa, tök, retek, krumpli) is kipróbálhatták a faragás műveszetét.