FLEXMONT - Élen az automatizálásban

2019. október 08.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai Járműipari Klaszter tagjait a veszprémi FLEXMONT Szereléstechnikai és Automatizálási Kft. fogadta.

A robotizálásban is élenjáró társaság bemutatta a 45 éves múltra visszatekintő tevékenységeit, aktuális fejlesztési projektjeit és jövőbeli terveit. A tagok emellett betekintést nyertek a Photoneo innovatív 3D-s képalkotási módszereibe.

A Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter megjelent tagjait dr. Somogyi Istvánné kamarai főtitkár köszöntötte, hangsúlyozva a klaszter-együttműködés előnyeit, kézzel fogható eredményeit.

Ezt követően Perlaky Tamás, a FLEXMONT Kft. ügyvezető igazgatója bemutatta a cég fejlődési mérföldköveit, tevékenységeit, termékeit, szolgáltatásait, valamint az automatizáláshoz és az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó innovatív fejlesztéseit. Dr. Lauer János stratégiai és üzletfejlesztési igazgató a társaság kollaboratív robotokkal kapcsolatos fejlesztéseiről tartott tájékoztatót, majd kitért a közép- és felsőfokú duális képzések gyakorlati megvalósításaira is.

Korondi Brúnó, a pozsonyi székhelyű Photoneo s.r.o. robottechnológiához kapcsolódó, 3D-s, dinamikus és statikus képalkotási fejlesztéseit és termékeit mutatta be a tagoknak.

A klaszterprogram üzem- és mérőlaborlátogatással, illetve kötetlen üzleti beszélgetéssel zárult.