Gépipari klasztertalálkozó

2019. november 21.

A kamara által működtetett Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter delegációját a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter fogadta Pécsen.

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara meghívására a Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter tagjai szakmai benchmarking látogatást tettek a Pécsi Tudományegyetemen és a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter tagvállalkozásainál 2019. november 21-én.

A Veszprém megyei vállalkozások képviselői elsőként a Pécsi Tudományegyetem Műszaki Informatikai Karának 3D- és mérőlaboratóriumait tekintették meg, ahol megismerhették a 3D-szkennelési, -nyomtatási, valamint a prototípusgyártási és -tesztelési eljárásokat.

A delegáció gyárlátogatásokon is részt vett, elsőként a KONTAKT-Elektro Kft.-nél, ahol dr. Hirth Markus üzletfejlesztési vezető bemutatta az elektromos kapcsolószekrények robotizált gyártását, illetve a társaság hidrogén üzemanyagcellás kísérleteit.

Ezt követően a Hidrot Kft. fogadta a cégvezetőket, akik Baumgartner József ügyvezető igazgató révén betekintést nyerhettek a munkagép-alkatrészgyártás, azon belül is a CNC-forgácsolás, a lézeres lemezmegmunkálás és a porfestés folyamataiba. A cég emellett bemutatta az automatizált gyártásfelügyeleti rendszerét is.

Bakony-Balaton Mechatronikai és Járműipari Klaszter