Környezetvédelmi termékdíj és a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer

2023. március 23.

A Green Tax Service Kft.-vel együttműködésben a kamara előadással egybekötött tréninget szervezett a környezetvédelmi termékdíj 2023. évi változásairól és a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerről. Az alapvető információkon túl, specifikus kérdések megválaszolására is sor került.

Sztruhár Imre, - a Green Tax Service Kft. ügyvezetője - informatív, számos gyakorlati példával tűzdelt előadásában kitért arra, hogy mi is a környezetvédelmi termékdíj, milyen ellenőrzési tapasztalatai vannak a NAV-nak, melyek a leggyakoribb hiányosságok, amelyekre feltételenül szükséges figyelni, mi az ún. EPR, azaz a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer, milyen speciális szabályok vonatkoznak a hulladéktermelőkre, az egyszer használatos műanyag termékekre (SUP), vagy például, hogy milyen jogszabályi előírásoknak kell megfelelni a termékdíjon túl az elektronikai termékek, az elemek és az akkumulátorok tekintetében.

A résztvevőknek lehetőségük volt saját, vállalatspecifikus kérdéseik feltevésére is az előadás során és azt követően.

Az előadásanyag alább elérhető: