Magyar kézműveseket díjaztak

2019. szeptember 30.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2002-ben indította útjára a „Magyar Kézműves Remek” pályázatot, amelynek célja többek között a magyar kézművesség értékeinek és mestereinek elismerése, a minőségi kézműipari termékek bemutatása, a magyar kézművesség turisztikai kínálatának gazdagítása és a hagyományőrzés.  A "Magyar Kézműves Remek 2019” elismerő címben Veszprém megyei alkotó is részesült.

Az ünnepélyes díjátadó rendezvényre 2019. szeptember 27-én került sor. A díjakat dr. Parragh László MKIK elnök, Pölöskei Gáborné szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár, Kovács J. Attila MKIK kézműipari alelnök és Horváth Vilmos, az MKIK turizmusért felelős alelnöke adták át. 47 Kézműves Remek-díj, valamint 2 Elnöki Aranyérem került kiosztásra. 2019-ben 124 pályázat érkezett be.

Veszprém megyei díjazott:
M. Mester Katalin népi gyöngyfűző pályamunkája
„Menyasszonyból új asszony…” népi fűzött gyöngygallérokkal címmel

A „Magyar Kézműves Remek” elismerő oklevél mellett valamennyi díjazott lehetőséget kap arra, hogy használhassa a Magyar Kézműves Remek logót és a termékéhez meghatározott tartalmú elismerő kártyát (termékcímkét) készíthessen. A díjazás mellett marketing-, illetve egyéb megjelenési lehetőség áll a díjazottak rendelkezésére.

A rendezvényen és az azt követő kiállításon az alkotók, a mesterek zsűrizett, míves alkotásait, termékeit tekinthették meg a Hungexpora látogatók az Agrármarketing Centrum jóvoltából az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár keretében.

Megyei pályázók és műveik 2019-ben:

• Bakó Ildikó, tojásfestő népi iparművész: Muravidéki viasszal írt hímes tojások
  • Illésházy Lajos, sajtkészítő: „Édes, színes joghurtélmény
  • M. Mester Katalin, népi gyöngyfűző: „Menyasszonyból új asszony…” népi fűzött gyöngygallérokkal
  • Kiss Szendrei Katalin, női ruha készítő, divat-stílus tervező, szociális asszisztens: "ADA kollekció"
  • Molnár Mária, Gyümölcs- és Zöldségfeldolgozó Tartósító Szociális Szövetkezet: Feketeribizli lekvár
  • Zsolnai Tímea: Lopótökből készült, kézi kidolgozású hangulatlámpák