Mesteravató Ünnepség 2023

2023. november 20.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2023. évi Mesteravató Ünnepségén 19 mesterlevél átadására került sor gázfogyasztó-berendezés- és csőhálózat szerelő, valamint kozmetikus szakmákban.

A Kulturális és Innovációs Minisztériummal kötött GFA-KA-KIM-17/2022/TK/22 számú támogatási szerződés keretében 18 fő, önköltséges vizsga keretében pedig 1 fő szakember vehette át mesterlevelét.

Az ünnepségen a mesterjelölteket Dr. Markovszky György, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntötte, aki a mester cím évszázados hagyományairól és annak értékeiről beszélt. Ezt követően Csizmadia László, a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara kézműves tagozatának alelnöke szólt a mesterjelöltekhez, aki kihangsúlyozta az új címükkel járó felelősségüket és kötelezettségeiket. Az ünnepség keretében Hegedűs Péter gázfogyasztó-berendezés- és csőhálózat szerelő mesterjelölt is köszöntőt mondott.

A rendezvényen közreműködött Kövi Szabolcs zeneművész.

Kozmetikus szakmában mesterlevelet szerzett:

• András Gabriella
  • Héder-Vitáris Mónika
  • Kaszás-Héjja Anita
  • Koczor Nagy Bernadett
  • Morzál-Bőczi Krisztina
  • Pődör Tímea
  • Sugár Zsanett
  • Szabó Viktória

Gázfogyasztó-berendezés- és csőhálózat szerelő szakmában mesterlevelet szerzett:

• Beck Richárd
  • Dabosi Mátyás