Mesterkreátor Technikaverseny - 2024

2024. május 27.

Ez év tavaszán a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Mesterkreátor Technikaverseny címmel pályaorientációs programot szervezett a Veszprém vármegyei általános iskolák 6-7-8. osztályos diákjai számára. A megmérettetésre 16 általános iskola 388 tanulója jelentkezett.

A program célja az volt, hogy a résztvevő tanulók megismerkedjenek a famegmunkálással és a szerszámhasználattal, képet kapjanak a napelemtechnika alapjairól.

Az iskolai fordulóban a tanulók kétfős csapatokat alakítottak, és elkészítettek egy-egy madáretetőt a rendelkezésre bocsátott építőcsomagból. Az elkészült munkadarabokat a diákok felkészítő tanára értékelte és döntött arról, hogy melyik csapat képviseli az iskolát a döntőben.

A verseny döntőjére 2024. május 27-én, 9:00 órától került sor a Veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola technikatermeiben.

A versenyfeladat egy napelemes virág elkészítése volt, amelyre két óra állt rendelkezésre. Az elkészült műveket technikatanárokból álló szakértői zsűri bírálta el. Nehéz dolguk volt, mert a diákok ügyesek, rendkívül lelkesek és igyekvőek voltak. Bár a résztvevők többsége még nem rendelkezett nagy gyakorlattal, kreativitásuk és elkötelezettségük lenyűgözte a zsűrit. Ennek ellenére választani kellett a legjobbak közül, figyelembe véve a kidolgozás precizitását, a méretpontosságot és a működőképességet.

I. helyezett csapat tagjai:
Kővári Dániel és Illés Péter
Felkészítő pedagógus: Somosné Farkas Edina
Veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola

II. helyezett csapat tagjai:
Hamar Belián és Ravasz Olivér
Felkészítő pedagógus: Varga Judit
Ajkai Eötvös Loránd – Kossuth Lajos Általános Iskola

III. helyezett csapat tagjai:
Feil Milla Fruzsina és Osváth Botond István
Felkészítő pedagógus: Egyedné Kamondi Tünde
Litéri Református Általános Iskola

A zsűri tagjai: Kálmán Györgyné, Szandi Györgyné és Bán Mihály voltak.

A díjak átadására ünnepélyes keretek között 2024. június 6-án kerül sor a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara tanévzáróján (Veszprém, Radnóti tér 1.).

Gratulálunk a győzteseknek!