Osztrák és német piaci lehetőségek

2022. szeptember 08.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Magyarország Bécsi Nagykövetsége és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara közreműködésével osztrák-német relációs fórumot szervezett.

A rendezvényt Czigány Attila, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdaságfejlesztési irodavezetője nyitotta meg, és kiemelte, a válságok jellemezte, folyamatosan változó gazdasági környezetben rendkívül fontos az új célpiacok, üzleti partnerek, befektetési lehetőségek felkutatása, különös tekintettel a hazánk számára legmeghatározóbb osztrák és német relációkban.

Ezt követően Balogh Ilona, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) ügyvezető igazgatóhelyettese és üzletfejlesztési osztályvezetője tartott részletes bemutatót a német-magyar gazdasági együttműködésben rejlő lehetőségekről, a magyar vállalatok német piacon jellemző esélyeiről, a beszállítói kapcsolatfelvétel módjairól, valamint a DUIHK aktuális programjairól.

Az ausztriai gazdasági környezet lehetőségeit Dr. Tefner Nóra Borbála, Magyarország Bécsi Nagykövetségének külgazdasági attaséja ismertette a résztvevőkkel, kitérve az  osztrák-magyar kereskedelmi kapcsolatokra, a vállalkozási környezet általános jellemzőire, a határon átnyúló szolgáltatásnyújtás adminisztratív feltételeire, valamint a Magyar Nagykövetség külgazdasági irodájának szolgáltatásaira.

A rendezvényen ezt követően egyéni konzultációkra került sor a DUIHK munkatársai, valamint a bécsi külgazdasági attasé közreműködésével.

A rendezvényen bemutatott előadásanyagok az alábbiakban letölthetők: