Fókuszban a turizmus-vendéglátás

Szerző: Stampf Eszter
2020. december 14.

Turizmus-vendéglátás ágazati fórumot szervezett a kamara december 14-én online formában.  A meghívott előadók az ágazathoz kapcsolódó helyzetképről, a járványhelyzet okozta problémákról, a szakképzésről, felnőttképzésről és jövőbeni változásokról osztottak meg értékes információkat.

Szijártó Csaba, a Kenese-Marina Port Zrt. igazgatója beszélt a turizmusban működő vállalkozások helyzetéről a koronavírus-járvány időszakában, valamint bemutatta a válságkezelési stratégiákat, állami intézkedéseket és támogatásokat.

Mayer Gyula, a Turizmus-vendéglátás Ágazati Készségtanács elnöke ismertette az új szakképzési rendszerben lévő lehetőségeket, kifejtette a duális képzés előnyeit, a mai fiatalok helyzetét az ágazatban.

Horváth Miklós, felnőttképzési szakértő tájékoztatásában kitért a felnőttképzési rendszer átalakulásáról,  az új jogszabályi környezetről, a bejelentés és engedély köteles képzésekről.

A rendezvény felvételének megtekintéséhez kattintson ide.