Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter vezetésével tartotta meg ülését a Nemzeti ESG Tanács

2024. július 03.

A 2024. január 1-jén életbe lépett ESG törvénynek megfelelően létrejött a Nemzeti ESG Tanács, amelyben dr. Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke képviseli a kamarai hálózatot és rajtuk keresztül a vállalkozásokat.

A kormány célja, hogy az uniós kötelezettségeknek történő megfelelés során a lehető legönállóbb, a nemzeti sajátosságokra leginkább reflektáló rendszert alakítson ki a magyar vállalkozások számára.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Tanács soron következő ülésén hangsúlyozta, hogy a kormányzati KKV Stratégia kiemelt intézkedései között szerepel az ESG tudatosság növelése, valamint a fenntartható vállalati működést célzó megoldások bevezetésének ösztönzése a hazai vállalkozásoknál.

Fontos, hogy az ESG szempontok érvényesítése a lehető legkisebb adminisztratív és pénzügyi terhet jelentse a magyar gazdaság szereplőinek. Az ESG keretrendszer egyszerű, könnyen betartható szabályokat, valamint proaktív támogatást nyújt a hazai vállalkozásoknak. A vonatkozó részletszabályok, végrehajtási rendeletek nyáron, illetve ősszel jelenhetnek meg.

A Kormány tájékoztatását a Tanács üléséről ide kattintva olvashatja el.