Szakmára Fel!

Szerző: Tremmer Tamás
2019. március 21.

Játszva lehet a legtöbbet megtanulni, egy-egy szakmát megismerni. E célt teljesítette be a kamara Szakmára fel! vetélkedősorozata.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara immár hatodik alkalommal hirdette meg a Szakmára fel! többfordulós szakmaismereti vetélkedőjét Veszprém megye általános iskolásai részére. A verseny keretében 6–7–8. osztályos tanulókból alakult négy-négyfős csapatoknak egy általuk választott szakmát kellett bemutatniuk többféle módon. A rendezvény sikerét mutatja, hogy 29 csapat nevezett és küldött be pályázati anyagot.

A csapatoknak egy általuk kiválasztott mesterség képviselőjével kellett felvenniük a kapcsolatot. Az első fordulóban e szakemberrel készített, fényképekkel illusztrált interjúban mutatták be az adott szakmát, jellemző eszközeit, fontos munkamozzanatait, illetve azt a tanulási folyamatot, amely a magas szintű képzettség eléréséhez szükséges.

A második fordulóban egy szórólapot, hirdetést kellett elkészíteniük a csapatoknak, amelyben jól felismerhető az általuk választott szakma és/vagy a bemutatott vállalkozás. A beérkezett munkákat háromtagú zsűri értékelte.

A tíz legjobb csapat március 12-én a kamara székházában megrendezett döntőben mérte össze tudását. A csapatokat és felkészítő tanáraikat a kamara részéről Rábai Veronika köszöntötte. A verseny megnyitása után a csapatoknak először egy szakmaismereti tesztet kellett kitölteniük, majd az általuk választott szakmát kellett bemutatniuk egy prezentáció keretében. Az eredményhirdetés előtt Csitei Tímea, a Europe Direct Tájékoztató Központ munkatársa EU-s információszolgáltatással, kiadványokkal, játékokkal és apróbb ajándékokkal várta a diákokat.

Helyezések:

• 1. helyezett: Karthauziak VI. (Városlődi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola – Freund Ágnes, Staub Réka, Dömötör Mihály, Weisz Ádám).
  • 2. helyezett: Kalózok (Református Általános Iskola Balatonfüred – Bruckner Kristóf, Rácz Mihály, Küronya Bence, Horváth Hanna).
  • 3. helyezett: Csopaki Ökoházak (Csopaki Református Általános Iskola – Tombor-Madarassy Ilona, Lukács Kíra, Huszár Vanda, Galgóczy Myoko).

Nyeremények:

Az első három helyezett csapat tagjai értékes tárgyjutalmakat vehettek át: az első helyezett csapat minden tagja egy-egy DJI TELLO drónt, a második helyezett csapat tagjai egy-egy RETRAC VR szemüveget, a harmadik csapat tagjai egy-egy XIAOMI okosórát. A többi döntős csapat tagjai mozijegyet kaptak.

A rendezvény az NFA-KAITM-4/2018/TK/22 támogatási szerződés keretén belül valósult meg.

Tremmer Tamás
Üzlet magazin (2019. március)

• 2019-03-12 - Szakmára Fel!