TOP 100+200 2021

2021. november 17.

Egy év kihagyással ismét sor került a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hagyományos TOP 100+200 kiadvány bemutató rendezvényére, amelyen az Év Vállalkozása Díjakat és a Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat is átadták.

• 2021-11-17 - TOP 100+200

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a NAV, a KSH és Napló együttműködésében létrehozott top-kiadványokban a 300 legeredményesebb Veszprém megyei cég jelenik meg tartalmas és színvonalas gazdasági elemzésekkel, vállalkozói interjúkkal kiegészítve, immár 14. alkalommal.

Az ünnepségen dr. Somogyi Istvánné főtitkár köszöntötte a megjelent intézmények, hivatalok és vállalkozások képviselőit.

A megye gazdaságát régiós és országos összehasonlításban Dégi Zoltán, a NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának igazgatója mutatta be a a 2019-es és 2020-as társasági-adóbevallás, nettó árbevétel, adózás előtti eredmény és átlagbér vonatkozásában.

Ezt követően Szántó Balázs, a Központi Statisztikai Hivatal adatgyűjtési főosztályvezetője ismertette COVID-19 megyei gazdasági hatásait a vállalkozói környezet, munkaerőpiac, beruházások és a főbb gazdasági ágazatok összefüggésében.

Dr. Markovszky György kamarai elnök előadásában méltatta a kiadvány elkészítésében résztvevő szervezetek kitartó együttműködését, valamint a megyei vállalkozások kiemelkedő teljesítményét.

A díjazottak: Meinczinger Márton (Diego Veszprém Kft.),
Tóth Andrea (Napcsillag Kft.), Szabó Tamás (Virgo Systems Kft.)

Az előadásokat követően sor került a 2021-es vállalkozói díjak átadására:

A kamara és a Napló által alapított Év Vállalkozása díjat nagyvállalati kategóriában az ajkai Napcsillag Kft. (EcoFamily) kapta.

• A vállalkozást 2004-ben egy testvérpár alapította. Első üzletüket Várpalotán nyitották, majd a megyében kezdtek el terjeszkedni. Ma már országosan 53 üzlettel és egy webshoppal rendelkeznek, és több mint 1000 munkavállalót foglalkoztatnak. Az első pillanattól úgy építették fel cégüket, hogy a legnagyobb érték az ember, legyen szó munkatársakról vagy vásárlókról.

Az Év Vállalkozása díjat kisvállalati kategóriában a Diego Veszprém Kft. részére adományozták.

• A vállalkozás 1997-ben kezdte meg tevékenységét és öt éven keresztül forgalmazott lakástextil termékeket a Dunántúlon. A franchisehálózathoz csatlakozva 2001-ben nyílt meg az első áruház Veszprémben, ahol kezdetben 400 négyzetméteren 6-an dolgoztak. Az ügyfelek udvarias fogadtatásában, az értékesítés menetében külföldön szerzett tapasztalatokat kamatoztatták, amelyeket az alkalmazottaktól is megköveteltek. Ma 720 négyzetméteren működnek, és több mint százmilliós árukészlettel, 3300 árucikkel rendelkeznek

A Pannon Egyetem és a kamara közös Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díját idén a veszprémi Virgo Systems Informatikai Kft. részére ítélték oda.

• A több mint 100 munkavállalót foglalkoztató társaság 20 éves iparági tapasztalattal és agilis szemlélettel rendelkező szakmai műhely. Szakterületük a programozás, szoftverfejlesztés, adatfeldolgozás, biotechnológiai, természettudományi és humán kutatás-fejlesztés, digitális terméktervezés, startup inkubáció. K+F tevékenységeik közül a legnépszerűbbek az elektromobilitás és közösségi töltőhálózat, valamint a világ első strandszéfe. A vállalkozás és a Pannon Egyetem együttműködése 2016-ban kezdődött, amelynek főbb területei: előadássorozatok, startup projektek, gyakornoki program, Területi Innovációs Platform.

A díjakat a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. készítette.

• 2021-11-17 - TOP 100+200 - díjak

A TOP 100+200 kiadvány digitális változata ide kattintva érhető el.