Szakmai vizsgafelügyelők és Ágazati alapvizsga elnökök felkészítése és vizsgája

2024. október 07.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. október 4-én felkészítő fórumokat és vizsgát tartott az újonnan pályázott szakmai vizsgafelügyelők és ágazati alapvizsga elnökök részére.

A rendezvény keretén belül bemutatásra került a 2020-ban jelentősen megújult szakképzési rendszer, amelynek célja a korszerűbb és rugalmasabb oktatási keretek kialakítása volt. Az új vizsgaszereplők részletesen megismerhették a jelenlegi intézményi és képzési struktúrát, a szakmai oktatás felépítését, valamint a jogszabályi előírásokat, amelyek meghatározzák a képzések és vizsgák menetét. Emellett kiemelt figyelmet kapott a tájékoztató során a vizsgáztatásban betöltött szerepkörük és feladataik pontos ismertetésére is.

A felkészítőn 14 ágazati alapvizsga elnök és 10 szakmai vizsgafelügyelő vett részt, akik a program zárásaként egy tesztsor kitöltésével bizonyították felkészültségüket.

A fórumok az NFA-KA-KIM-6/2023/TK/22 közreműködői szerződés keretében valósultak meg.