A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kiemelt feladatának tekinti, hogy megismerje és folyamatosan nyomon kövesse a magyar vállalati szektor gazdasági helyzetét és kilátásait. Ennek kapcsán az MNB rendszeres konjunktúra felmérés lebonyolítását tervezi a hazai vállalatok körében.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Pályaválasztási Iránytű címmel tájékoztató füzetet adott ki pályaválasztás előtt álló diákok részére.

A pályázat célja, hogy a Magyar Állam egyszeri, nem visszatérítendő költségvetési támogatás nyújtásával a közép- és nagyvállalkozásokat a koronavírus-járvány következtében a gazdaság számára szükséges beruházásokra ösztönözze.

A Veszprém megyei szakképző intézmények pályaválasztással kapcsolatos tájékoztatói megtekinthetők itt:

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

2021. január 1-jétől az online pénztárgépet használó kereskedők kötelesek biztosítani a vevők számára az elektronikus fizetés lehetőségét és annak folyamatos rendelkezésre állását.

November 24-én a megújult szakképzési rendszert bemutató online, élőben közvetített szakmai fórumra került sor. A rendezvény célja az volt, hogy az új jogszabályokról, keretekről, módszerekről és a megváltozott finanszírozásról átfogó képet kapjanak a duális képzőhelyek.

Az Európai Bizottság jóváhagyta azt az 50 milliárd forintos magyar programot, amely a koronavírus-járvány által sújtott vállalkozásoknak és vállalatoknak hivatott likviditási és tőketámogatást nyújtani.