Egészségügyi szakmabemutató Pápán

2019. december 06.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs tevékenységei keretében egészségügyi szakmákat bemutató tájékoztató napot szervezett Pápán, a Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézet közreműködésével.

A kamara szerepvállalásához hozzátartozik, hogy segítséget nyújtson a pálya- és iskolaválasztás előtt álló felső tagozatos tanulóknak a munkaerő-piaci igényeknek megfelelő helyes szakmaválasztásban.

Ennek keretében december 6-án a pápai Gróf Esterházy Kórházzal együttműködve pályaorientációs program került megrendezésre, ahol a diákok megismerkedhettek az egészségügyi szakmákkal.

A rendezvény során gyakorlati bemutatókkal és játékos vetélkedőkkel igyekezték felkelteni a diákok érdeklődését az egészségügyi pályák iránt: a tanulók a kórház szakembereinek segítségével kipróbálhatták az újraélesztést, valamint a csecsemőápolással kapcsolatos feladatokat, felfedezhették a szövettan rejtelmeit, kézbe vehették a műtéti eszközöket.

A bemutatón az ajkai Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium, valamint a csóti Csóthi Géza Általános Iskola tanulói vettek részt.

Pályaorientáció