GVI konjunktúra felmérés

2021. október 04.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait. A felmérés jelentős figyelmet fordít a koronavírus-járvány vállalkozásokat érintő hatásaira.

A vizsgálatban alkalmanként 2000-3000 hazai mikro-, kis-, közép- és nagyvállalkozás vesz részt. A magyarországi GDP várható alakulását a felmérés eredményei pontosan előre jelzik, és azokat felhasználja az OECD, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a magyar kormányzat is gazdasági elemzéseihez.

Az októberi felmérés során az általános gazdasági klímára vonatkozó kérdések mellett figyelmet fordítunk a koronavírus-járvány vállalkozásokat érintő hatásaira, a járványhelyzet kezelésével kapcsolatos tapasztalataikra, problémáikra és terveikre, valamint a rehabilitációs foglalkoztatás alakulására is.

Annak érdekében, hogy minél részletesebb és pontosabb képet alkothassunk a járvány vállalkozásokat érintő gazdasági következményeiről, a válságkezeléshez szükséges lépésekről, fontos, hogy minél több cég véleményét megismerjük.

Így ezúton kérjük, hogy szakítson időt a vizsgálatra, amely kb. 10 percet vesz igénybe.

A kérdőív az alábbi weboldalon tölthető ki:

A kérdőív kitöltése önkéntes, válaszai összesítve, statisztikai módszerekkel kerülnek feldolgozásra.

Együttműködését köszönjük.