A VKIK által működtetett Humán Szakemberek Klubja a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara delegációját fogadta Veszprémben. Az érzelmi intelligenciáról, illetve a Lean HR-ről szóló szakmai workshopot követően a résztvevő cégvezetők, HR szakemberek a Continental Automotive Hungary Kft. működését ismerhették meg.
Az esemény célja az volt, hogy HR-szakemberek és cégvezetők számára lehetőséget biztosítson a legújabb iparági trendek megvitatására, különös tekintettel az érzelmi intelligencia (EQ) és a mesterséges intelligencia (AI) munkaerőpiaci szerepére, valamint a Lean-alapú HR-fejlesztési módszerek hatékonyságára. A rendezvényen a VKIK HR Klub tagjai és a GYMSKIK HR Workshopjának résztvevői képviseltették magukat.
A megjelenteket dr. Somogyi Istvánné, a VKIK főtitkára köszöntötte, kiemelve a két kamara közötti folyamatos jó szakmai kapcsolatokat, valamint a vállalkozások egymástól való tanulási lehetőségeinek fontosságát.
A HR workshop során elsőként dr. habil. Szűcs Beáta, a VKIK HR Klub elnöke beszélt az érzelmi intelligencia jelentőségéről a vezetésben az AI korában, és bemutatott néhány bevált munkaerőpiaci gyakorlatot is.
Előadásában kitért a modern vezetés kihívásaira és megoldásaira, különös tekintettel a válságok (pandémia, háború, infláció) és az ipari forradalmak (4.0, 5.0, AI) hatásaira. A fókuszában az érzelmi intelligencia állt, amely alapvető szerepet játszik a változó környezethez való alkalmazkodásban, a kollektív stressz kezelésében, valamint a reziliencia fejlesztésében. Az előadás rávilágított, hogy a rátermett vezetők képesek támogatni csapatukat karrier-sokkok idején, és olyan kompetenciákat építeni, amelyek elősegítik a munkahelyi stabilitást és a hatékony alkalmazkodást.
Ezt követően Kissné Sághegyi Katalin, a győri MELECS EWS HR vezetője, a Lean-alapú HR-fejlesztésről tartott előadást, amely során bemutatta, hogyan segítheti a Lean-módszer a vállalatok hatékonyabb működését. A Lean HR szemlélet központi eleme az alkalmazottak értékforrásként való kezelése, olyan rendszer és környezet kialakítása, amely támogatja őket az üzleti célok elérésében. A pazarlás megszüntetése, az 5S és a Value Stream Mapping módszerek segítik a munkafolyamatok optimalizálását és a hatékonyság növelését. A Lean HR célja egy olyan vállalati kultúra megteremtése, amely ösztönzi a munkavállalók részvételét a folyamatfejlesztésben és a folyamatos fejlődésben. Az employee journey alapján a HR minden egyes életút állomására fókuszál, támogatva a toborzástól a fejlesztésig terjedő folyamatokat, elősegítve a költségcsökkentést, a minőségjavulást és az elköteleződés növelését.
Az ebédszünet alatt a résztvevőknek lehetőségük nyílt a kötetlen beszélgetésekre és üzleti kapcsolatok építésére.
Délután a Continental veszprémi telephelyén tartottak szakmai látogatást, ahol Mészáros András ügyvezető igazgató és Lengyel Orsolya HR vezető cégbemutatót tartott a vállalat termelési és fejlesztési tevékenységeiről, jövőképéről és példaértékű HR-gyakorlatairól. Ezt követően a résztvevők vezetett üzemlátogatáson vehettek részt, betekintést nyerve Veszprém vármegye egyik legjelentősebb vállalatának működésébe.
Bemutatott előadásanyagok:
Galéria: