Megjelent a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2020. évi első Szakképzési Magazinja.

Az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz gépi fordítási szolgáltatása, az eTranslation ingyenesen elérhető Európa 21 millió kis- és középvállalkozása (kkv-k) számára.

Magyarország Amerikai Nagykövetsége diplomáciai intézkedésről szóló email-értesítést címzett a magyar vállalkozásoknak, amelyben az iráni gázolaj tengeri fuvarozásában és az iráni fémiparban érintett cégek szankcionálásáról tájékoztat.

A NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2020. július 6. és 10. között a cukrászdákat, kávézókat, fagylaltozókat ellenőrzik Veszprémben, Balatonalmádiban,  Balatonfüreden, Tapolcán és Pápán.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

A Tanács elnökségét félévente más-más uniós tagállam tölti be. A német elnökség prioritásait a következő jelmondat határozza meg: „Együtt Európa talpra állásáért”. A német elnökség közvetlenül a Covid19-világjárvány leküzdésére fog összpontosítani.

Megjelent a felsőfokú duális képzés szabályozására is vonatkozó, a felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet, 2020. június 18-i hatályú módosítása. A módosítás tartalmazza a veszélyhelyzet alatti gyakorlatszervezésre, hallgatói munkaszerződésre vonatkozó szabályozásokat is.

2020. július 1-től minden olyan számláról adatot kell szolgáltatni a NAV felé, amit egy adóalany egy másik belföldi adóalanynak, belföldön teljesített ügyletről bocsát ki.

A témában rendezvénysorozatot tartottunk.