Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díj 2019 - Flexmont Kft.

2019. november 13.

A Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat 2019-ben magasszintű innovációs tevékenysége elismeréseként a veszprémi Flexmont Szereléstechnikai és Automatizálási Kft. kapta.

A Flexmont Szereléstechnikai és Automatizálási Kft. 1974 óta foglalkozik szereléstechnikával, automatizálással, egyedi gépgyártással, mérőgép tervezéssel közel 80 fő szakemberrel. A berendezések szortimentje az egyedi gépektől a komplex automata szerelősorokig terjed. A tervezés 3D-s tervezői programmal hálózatba szervezve történik.

A cég ma az egyik vezető hazai célgépgyártó vállalat, kb. 15 százalékos piaci részesedéssel. Termékeit elsősorban hazánkban értékesíti, partnerei 80 százaléka autóipari beszállító. Termékeik a világ minden pontján megtalálhatók.

Krámli Attila, a Flexmont Kft. ügyvezető igazgatója

Fejlesztéseik közül a legkiemelkedőbb a 2014-es, 130 millió forintos csúcsberuházásuk: az ekkor átadott, újonnan épült 800 négyzetméteres csarnokban komplett szerelősorok összeszerelése történik. 2017-ben a régi daraboló üzemüket is szereldévé alakították, idén új logisztikai központot hoznak létre.

Perlaky Tamás ügyvezető igazgató, Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora,
Krámli Attila ügyvezető igazgató, Dr. Lauer János üzletfejlesztési és tratégiai igazgató a díjjal

A tudásalapú vezetés, a magasszintű gyártási ismeret, a családias légkör és a folyamatos szakmai fejlesztések a cég sikeres működésének alappillérei. A vállalkozás fontosnak tartja az innovatív megoldások, lehetőségek nyomon követését és az új ismeretek elsajátítását, ezért folyamatosan az automatizálás és az egyedi gépgyártás területén kutatás-fejlesztői tevékenységet végez. Napi szintű együttműködést alakított ki a Pannon Egyetemmel, és részt vesz az egyetem képzési és duális képzési programjában is.

A díjazott vállalkozásról szóló TOP 100 cikk ide kattintva olvasható (ld. 80. o.)

A korábbi évek díjazottjai

flexmont.hu