Mesterképzés 2019

Szerző: Rábai Veronika
2019. június 27.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019-ben 5 szakmában (villanyszerelő, autószerelő, autóelektronikai műszerész, karosszérialakatos és CNC gépkezelő), 35 főnek indított mesterkurzusokat.

Kiemelkedően magas, 80%-os támogatást kaptak a mestercím megszerzéséhez azon gyakorlati képzőhelyek oktatói, akik a szakiskolai tanulók képzésével foglalkoznak vagy foglalkozni szeretnének.

• 2019-06-27 - Mesterképzés

A képek a Veszprémi Szakképzési Centrum Jendrassik Szakképző iskolájának tanműhelyében készültek, ahol a vizsgázók a gyakorlati modulhoz tartozó feladatokon dolgoztak.

Vizsgájuk, mely írásbeli, szóbeli és gyakorlati részből állt 2019. június 24-27. között zajlott. Feladataik között szerepelt a gépjárművek műszaki vizsgáztatásához kapcsolódó teljes körű vizsgálatok elvégzése, vezérlés- és vízpumpacsere, de nagy hangsúlyt fektettek olyan környezettudatossághoz kapcsolódó diagnosztikai, hibafeltárási munkálatokra, mint például a károsanyag kibocsátás mérése az autóknál.

Az autószerelők mellett 2 fő autóelektronikai műszerész is vizsgázott.

A karosszérialakatos mesterek június 21-22-én és 24-én mutatták be vizsgamunkájukat.

A mesterjelöltek sikeres vizsgát tettek, gratulálunk nekik.

Ősszel az „iskolapadban” folytatják tanulmányaikat mesterjelölöltjeink: vállalkozási és pedagógiai ismereteket tanulnak, és sikeres vizsga esetén ősszel, ünnepélyes keretek között vehetik át mesterlevelüket.

A program az NFA-KA-ITM/4/2018/TK/22 sz. támogatási szerződés keretében valósult meg.