Pályázati felhívás - Építőipari Nívódíj 2019

2019. március 21.

A Veszprém Megyei Mérnöki Kamara, a Magyar Építészek Veszprém Megyei Kamarája és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ismét meghirdette a CSOMAY KÁLMÁN ÉPÍTŐIPARI NÍVÓDÍJAT.

A Nívódíjat Veszprém megye meghatározó és egyedülálló épített alkotásainak díjazására hozták létre. A díj az alkotásra felhelyezett feliratos emléktáblából, illetve a tulajdonosnak, üzemeltetőnek átadott díszes oklevélből áll, amely tartalmazza az építtető és az alkotók nevét is. Az eredményhirdetésre a díjazott alkotásokról tabló készül.

Díjazható az alkotás, amennyiben:

• megvalósítása 5 évnél régebben történt;
  • a kivitelezés óta eltelt időben, az üzemeltetés során igazolták a várhatóan tartós, az eredeti célnak megfelelő használat lehetőségét;
  • kiemelkedő az építészeti/esztétikai megjelenése;
  • anyaghasználata mértéktartó;
  • a településképet pozitívan befolyásolja;
  • a környezetének ápoltsága és rendezettsége kiemelkedő.

A Nívódíj 2019. évi pályázati felhívása mellékelten megtalálható.