Szakképzés új utakon online konferencia

Szerző: Stampf Eszter
2021. március 25.

2021. március 25-én a megújult szakképzési rendszerről a kamara online konferenciát szervezett.

Horváth Szabolcs, a Flow-Factor Kft. ügyvezető igazgatója, Gépészet Ágazati Készségtanács tagja tartalmas előadás keretében mutatta be a szakképzési rendszer átalakulását.

A prezentációjában kitért a szakképzést szabályzó dokumentumokra (képzési ls kimeneti követelmények, programtanterv, szakmai program), a TEA módszertanra, a duális képzőhelyen megvalósuló szakirányú oktatásra, valamint a gyakorlati képzés során alkalmazható projektszemléletre. A szakképzési munkaszerződésre vonatkozó szabályokat, a finanaszírozási hátteret részletesen példák alapján ismertette.

Előadásanyagok: