Szakképzési tanévzáró

2019. június 06.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara június 6-án tartotta hagyományos tanévzáró ünnepségét, amelyen a szakképzés aktuális helyzetének áttekintése mellett sor került a kiváló tanulók, szakoktatók és gyakorlati képzőhelyek elismerésére is.

Az ünnepséget dr. Somogyi Istvánné főtitkár nyitotta meg, majd dr. Markovszky György elnök köszöntötte a megjelenteket - felhívta a figyelmet a szakmatanulás, a szakképzés fontosságára és folyamatos térnyerésére. Bihall Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara oktatásért és képzésért felelős alelnöke előadásában bemutatta a szakképzés átalakuló rendszerét, valamint a digitális korszakváltás kihívásait és a rá adott válaszokat.

Az előadásokat díjátadás követte.

• 2019-06-06 - Szakképzési tanévzáró

A Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjén öt tanuló ért el nagyon szép eredményt. Őket a kamara tárgyjutalomban részesítette:

•  Festő, mázoló, tapétázó szakmában 4. helyezést ért el Kulcsár Ákos, a Veszprémi SZC Táncsics Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának tanulója.
  • Hegesztő szakmában 4. helyezést ért el Schmidt Krisztián, a Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának tanulója.
  • Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő szakmában 4. helyezést ért el Tóth Márk, a Széchenyi István Baptista Középiskola tanulója.
  • Fodrász szakmában 1. helyezést ért el Rubus Noémi, a Veszprémi SZC Táncsics Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának tanulója.
  • Eladó szakmában 1. helyezést ért el Somogyi Dóra, a Pápai SZC Reguly Antal Szakképző Iskolájának tanulója.

Az intézmények javaslata alapján a következő tanulók kapták Az Év Tanulója kamarai díjat:

• Ányos Gergő Imre, a Veszprémi SZC Ipari Szakgimnáziumának gépgyártástechnológiai technikus tanulója,
  • Borbély Kristóf Balázs, a Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának pincér tanulója,
  • Cili Anna, a Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolájának kisgyermekgondozó, -nevelő tanulója,
  • Horváth Gergő, a Pápai SZC Acsády Ignác Szakképző Iskolájának asztalos tanulója,
  • Horváth László, a Pápai SZC Acsády Ignác Szakképző Iskolájának autószerelő tanulója,
  • Kancsal Márk, a Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának karosszérialakatos tanulója,
  • Kozári Kristóf, a Pétfürdői Kolping Katolikus Szakközépiskola, Szakiskola szakács tanulója,
  • Kuczi Gábor, a Pápai SZC Acsády Ignác Szakképző Iskolájának asztalos tanulója,
  • Nagy Bence, a Pétfürdői Kolping Katolikus Szakközépiskola, Szakiskola asztalos tanulója,
  • Polgár Eszter Pálma, a Veszprémi SZC SÉF Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának vendéglátásszervező tanulója,
  • Rózsás Marcell Attila, a Veszprémi SZC Öveges József Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának cad-cam informatikus tanulója,
  • Rubus Noémi, a Veszprémi SZC Táncsics Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának fodrász tanulója,
  • Schmidt Krisztián, a Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának hegesztő tanulója,
  • Somogyi Dóra, a Pápai SZC Reguly Antal Szakképző Iskolájának eladó tanulója,
  • Szabó Bernadett, a Veszprémi SZC Közgazdasági és Közigazgatási Szakgimnáziumának vállalkozás és bérügyintéző tanulója,
  • Szabó Damján Kornél, a Veszprémi SZC Ipari Szakgimnáziumának műanyagfeldolgozó technikus tanulója,
  • Sztankovics Máté, a Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolájának központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő tanulója,
  • Tóth Márk, a Széchenyi István Baptista Középiskola központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő tanulója.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Elnöksége a tanulóképzés ösztönzésére díjat alapított a legjobb gyakorlati képzőhelyek részére, amelyet minden évben a kamara külső szakértői által javasolt három vállalkozás kaphat meg.

Kilencedik alkalommal a szakértők véleménye alapján a következő vállalkozások részesültek a Kiváló Gyakorlati Képzőhely elismerésben:

• Pálffy György egyéni vállalkozó, Veszprém;
  • Tóthné Petrovics Márta egyéni vállalkozó, Olaszfalu;
  • Ko-Fémtech Kft., Nemesvita.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara idén ötödször azokat az iskolai szakoktatókat is elismerésben részesítette, akik több éve foglalkoznak tanulóképzéssel és áldozatvállalásukkal, színvonalas munkájukkal hozzájárulnak a megye szakembereinek kineveléséhez.

Három oktató részesült a Kiváló Iskolai Szakoktató elismerésben:

• Sebestyén Zsuzsanna, a Pápai SZC Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium szakoktatója;
  • Győriné Egresi Adrienn, a Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola szakoktatója;
  • Gulyás Mihály, a Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Balatonfüredi Tagintézményének szakoktatója.

Az ünnepséget Fenyvesi Zoltán országgyűlési képviselő zárta.