A Munka törvénykönyve tavaly év végi módosítása bizonyos értelemben a munkavállalók érdekeit is képviselte, fogalmazta meg lapunknak Pál Lajos ügyvéd, munkajogász.

Akkor elégedett, ha a fogyasztónak és a bepanaszolt vállalkozónak sikerül egyezségre jutnia, ebben kíván aktívan közreműködni a Veszprém Megyei Békéltető Testület, mondta el lapunknak a testület új elnöke, Mitev Hrisztó.

Idén is megkezdődtek a szintvizsgák, ami a szakközépiskolás diákok számára az első szakmai megmérettetést jelenti. Az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22 számú támogatási szerződés keretén belül a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 17 iskola együttműködésével 930 tanulónak szervezi meg a szintvizsgát február és április közötti időszakban.

Játszva lehet a legtöbbet megtanulni, egy-egy szakmát megismerni. E célt teljesítette be a kamara Szakmára fel! vetélkedősorozata.

A Veszprém Megyei Önkormányzat és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított „Felelősség a Közösségért és a Környezetért Díjat” Herend Város Önkormányzatának javaslata alapján idén a Csatári Plast Kft. nyerte el.

A tartalomból: Gazdasági Fórum | Együttműködési megállapodás az Agrárkamarával | A Felelősség a Közösségért és Környezetért Díj átadása | Szakma Kiváló Tanulója Verseny | Módosult a Munka Törvénykönyve | Interjú a megyei Békéltető Testület új elnökével