A Veszprém Megyei Békéltető Testülethez 2019. év első tíz hónapjában a beérkezett kérelmek száma 251 volt, ezen belül az internetes vásárlással kapcsolatos bejelentések száma 51 volt (ebből termékekkel kapcsolatos volt 49 és a szolgáltatásokkal kapcsolatos volt 2 ügy). Gyakorlatilag minden ötödik bejelentés az internetes vásárlással kapcsolatos problémákat tárta a testület elé.

A TSZSZ eljárását az a tervező, kivitelező, alvállalkozó kérheti, aki a szerződés szerinti munkát elvégezte, de a teljesítésigazolást nem kapta meg, vagy a teljesítésigazolást megkapta, de a számláját nem fizetik ki. Kérheti az eljárást a megrendelő is, ha a szerződés szerint járó díj kifizetését a vállalkozó teljesítése alapján nem tartja jogosnak.

A tartalomból: Mesteravató Ünnepség | TOP 100+200, NAV és KSH elemzések | Egymást erősíti a kamara és a kormányhivatal | Elindultak a vállalatiasodás útján - Plasticor Kft. | Üzleteket rendeznek be világszerte - Shoptec  Kft. | Napi szintű az innováció - Flexmont Kft. | Nagy lökést adott a Széchenyi Kártya hitel - MasterInox Kft. | Szakmabemutató Várpalotán | Üzemlátogatások | Szellemi tulajdon - Titokban tartás, védelem vagy hasznosítás? | Mikor fordulhatok a TSZSZ-hez? | Munkahelyi "jól-lét" | Kamara és az EU az egyetemen | Békéltető sarok stb.

A vállalkozások életében mindig jelen van az innováció. Tudatosan vagy kevésbé megfontoltan, de létrehoznak szellemi terméket, jelen van mindennapjaikban az üzleti know-how. Rendelkeznek logóval, jelmondattal, egyedi termékkel, szolgáltatással, üzleti tervvel stb.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében immár több mint 800 mester avatására került sor az elmúlt években.

A november 18-i Mesteravató Ünnepségen autószerelő, autóelektronikai műszerész, CNC gépkezelő, karosszérialakatos és villanyszerelő szakmákban, 42-en vehették át mesterlevelüket.

Az induló vállalkozások zöme forráshiánnyal küzd: hiába a jó ötlet, a kitartó, szívós munka, az anyagiak híján sokszor megfeneklik az előrelépés. Ebben segíthet a Széchenyi Kártya Program, amelynek előnyeiről és felhasználásáról Elek Tibor, a várpalotai MasterInox Kft. ügyvezető igazgatója adott tájékoztatást a TOP 100+200 kiadványban.

A Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alapított Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Díjat 2019-ben magasszintű innovációs tevékenysége elismeréseként a veszprémi Flexmont Szereléstechnikai és Automatizálási Kft. kapta.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Napló szerkesztősége által alapított Az Év Vállalkozása Díjat kisvállalati kategóriában 2019-ben magasszintű szakmai tevékenységei elismeréseként a veszprémi Plasticor Műanyagfeldolgozó Kft. kapta.