A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a tavalyi pozitív visszajelzésekre való tekintettel, idén két turnusban szervezte meg Kismesterképző Nyári Táborát, ahova 5-7. osztályt végzett általános iskolai tanulók jelentkezését várták.

A szentkirályszabadjai Eigner Desing volt az egyik „műhely”, ahol Simon Krisztián bútorasztalos tanulóként elleshette a fogásokat. A szakmában mindig kihívást kereső fiatalemberre büszkén tekintenek, hiszen megnyerte a 45. WorldSkills versenyt, egyben a nemzet legjobbja címet is elnyerte.

Éppen húsz éve kezdte a vállalkozását Eigner János. Az eddig eltelt időszakban fő tevékenységükké az egyedi és design bútorok tervezése és gyártása vált.

A vendégszám és a vendégéjszakák száma 2010-től folyamatosan emelkedik a Balatonnál. A térség soha nem látott fejlesztési forrást kap. Minderről dr. Bóka István, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke beszélt a védnöki tábla átadó ünnepségen.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskolával együttműködve augusztus közepén felső tagozatos diákok részére kézműves foglalkozást tartott. A program célja az volt, hogy a tanulók közelebbről is megismerkedhessenek egy Magyarországon is egyedülálló szakmával, a porcelánfestés- és készítés mesterségével.

Elengedhetetlen, hogy a szakmai képzés színvonalát a gazdaság elvárásaihoz igazítsuk, hangzott el a kamarai díjátadón. Mayer Gyula, az Ágazati Készségtanács Vendéglátóipari és Turisztikai Tagozatának elnöke beszéde elején leszögezte: mielőtt a szakképzés helyzetéről beszélünk, nem árt tudni, hol tartunk, és hova akarunk eljutni. Alapelv: a szakmai képzés színvonalát a gazdaság elvárásaihoz kell igazítani. A szakképzés a gazdaság szerves része kell legyen.

Idén két Veszprém megyei vállalkozás érdemelte ki a Kamarai Védnöki Tábla elismerést: Papok Borozója Étterem (Balatonszőlős), a díjat átvette Boros Erna és Papp Zsolt üzletvezető. A másik díjazott: Petrányi Borterasz (Csopak), a díjat átvette Magas Enikő és Kós Attila üzletvezető.

Zsinórban a harmadik szakmai versenyét is megnyerte Simon Krisztián, aki az európai „trón” után a világ „tetejére” is felülhetett. A sikerektől függetlenül Krisztián nem szállt el, maradt az a szerény, szerethető srác, akit pár évvel ezelőtt megismerhettünk.

A tartalomból: Magyar csapat a WorldSkills-en | A precizitás a lételeme: Eigner Design | Újabb védnöki táblás éttermek | Jó úton járnak: Papok Borozója Étterem, Petrányi Borterasz | Őszi pályaválasztási kiállítások | Kismesterek nagy tábora | Nyomon követték a porcelán születését | Mesterképzések | Kamarai iparjogvédelmi szolgáltatások | Tízéves a Lisszaboni Szerződés | 15 éve az EU-ban | Békéltető sarok | Erasmus pályázati felhívás stb.