Veszprém megyében járt a Szakmavilág kamionja

2019. május 23.

Sikeres őszi bemutatkozása után ismét útra kelt a Szakmavilág kamionja, amelyben virtuális élmény keretében ismerkedhettek meg a pályaválasztás előtt álló diákok négy szakmacsoporttal (építőipar, autóipar, vendéglátás és kreatív szakmák), emellett kísérőprogram keretében tájékozódhattak a pályaválasztással kapcsolatosan.

Veszprém megyében Balatonfüreden, Ajkán és Pápán is megállt a Szakmavilág kamionja egy-egy nap. A három nap során több mint hatszáz 7. osztályos általános iskolás diák próbálta ki a szakács, a női szabó, a kőműves vagy az autószerelő szakmát a virtuláis világban. A rendezvényen a kamara munkatársai pályaválasztási tanácsadást is tartottak.

A kamion Pápán a PSZC Acsády Ignác Szakképző Iskola udvarában állt meg, így a kamionhoz érkező diákoknak lehetőségük volt a villanyszerelő, hegesztő és asztalos tanműhelybe is betekinteni és kipróbálni a szakmát.