A diákokért házhoz megy a kamara

2019. május 06.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kiemelt feladata a tanulószerződés megkötése előtt álló diákoknak történő segítségnyújtás. A megfelelő gyakorlati képzőhely megtalálásához mind a szülőknek, mind a pedagógusoknak és nem utolsósorban a tanulóknak is segítségre és sok-sok megbízható információra van szükségük.

Kamaránk szakképzési tanácsadói tevékenységének egyik fő célja a tanulószerződéssel történő foglalkoztatáshoz kapcsolódó tudnivalókról szóló tájékoztatás. Ezen tevékenységünk egyik állomásaként osztályfőnöki órákat tartunk legfőképp 9. évfolyamos tanulók számára.

Megyei szinten több intézményben tartottunk már előadást, többek között a VSZC Táncsics, VSZC Jendrassik-Venesz, Pápai SZC-Reguly, PSZC-Acsády, PSZC-Faller, VSZC-Séf szakképző iskolákban. Központi témaként a tanulószerződés rendszerének, az aktuális jogszabályok, a szerződés megkötésével járó jogok, kötelezettségek bemutatása szerepelt.

A program az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22. sz. támogatási szerződés keretében valósult meg.