A szakmai utánpótlásért dolgoznak

Szerző: Tremmer Tamás
2019. június 12.

A kamara elnöksége a tanulóképzés ösztönzésére, a legjobb gyakorlati képzőhelyek részére díjat alapított, amelyet minden évben a kamara külső szakértői által javasolt három vállalkozás kaphat meg. Idén kilencedik részesültek elismerésben vállalkozások.

Pálffy György 1994-ben indította fodrász egyéni vállalkozását, és pár évvel ezután már tanulókkal is foglalkozott. A folyamatos megújulás érdekében Hajas László fodrász mester kurzusain képezte magát. A 2000-es évektől rendszeresen részt vesz hazai és külföldi fodrász képzéseken, rendezvényeken, bemutatókon, amit a szalon működésében és a tanulóképzésben egyaránt tud kamatoztatni. 2015-ben a kamara szervezésében sikeres mestervizsgát tett. A tanulók oktatását üzlettársával, Pikler Tiborral közösen végzik. Diákjai mindig jól vizsgáztak és versenyeztek. Idén felért a csúcsra, Rubus Noémi első helyezést ért el a SZKTV versenyen.

Tóthné Petrovics Márta egyéni vállalkozóként egy 2002-ben indult faipari vállalkozást vett át Olaszfaluban. Saját asztalos műhelyükben, bútor- és épületasztalos tevékenységgel foglalkoznak négy szakmunkás és egy faipari mérnök alkalmazásával. Műhelyük korszerűen, a legmodernebb CNC technológiával felszerelt. Az évek során számos új gyártási technológiát, kiváló alapanyagokat ismertek meg, képezték magukat, bővítették szakmai ismereteiket. 2006. szeptember óta foglalkoznak tanulóképzéssel. A hozzájuk érkező fiatalok a szakmai gyakorlat során csúcstechnológiát képviselő gépekkel, berendezésekkel ismerkedhetnek meg.

A nemesvitai Ko-FémTech Kft. 2007 márciusában alakult családi vállalkozásként. A cég fő profilja a fémszerkezet gyártás. Kezdetben csak lakossági megrendeléseket kaptak, később nagyobb cégekkel bővült a megrendelőik köre. 2014-ben a DGA Kft-vel partnerségben építőgépek alkatrészeinek gyártásával kezdtek el foglalkozni. A megnövekedett munka és gyártás szükségessé tette a nagyobb telephely, csarnok létesítését. Két nyertes pályázat révén nyolc darab új hegesztő gépre tudtak beruházni. A cég jelenleg 16 alkalmazottal és kilenc tanulóval (hegesztő és épület-, és szerkezetlakatos szakmában) működik.

Kovács Roland, Tóthné Petrovics Márta, Pálffy György