Február 7-ig lehet jelentkezni a fiatal víz-, gáz- és fűtésszerelő szakembereknek a „szakmák olimpiájának” is nevezett versenyre, a 2021-es shanghai-i WorldSkills-re.

Az Egyesült Királyság Európai Unióból történő tervezett kilépésének közeledtével a NAV felhívja a figyelmet a kilépéssel kapcsolatos, az adóhatóság  feladatkörét érintő legfontosabb aktuális tudnivalókra.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet 1 fő részére, „gazdaságfejlesztési és szakképzési tanácsadó” munkakör betöltésére, Veszprémi munkavégzéssel.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020-ban tizenharmadik alkalommal szervezte meg és bonyolította le a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV), valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) elődöntőit.

A WiFi4EU kezdeményezés célja, hogy szerte Európában ingyenes wifi-hozzáférést biztosítson a polgárok számára nyilvános helyeken, többek között parkokban, tereken, középületekben, könyvtárakban, egészségügyi központokban és múzeumokban.

A tervek szerint mintegy 20 000 utazási igazolvány talál majd gazdára a DiscoverEU kezdeményezés legutóbbi, immáron negyedik fordulójában, amelyre közel 75 000, tizennyolc éves fiatal adta be jelentkezését szerte Európából.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a 2019. évi „Advent a Várban” programsorozat keretében szervezett kézműves és termelői vásáron árusított bögrékből származó bevételt a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány részére adományozta.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium 200 millió forint keretösszegű pályázatot hirdet a hazai kkv-k külpiaci tevékenységének előmozdítása érdekében, akár 10 millió forint vissza nem térítendő támogatással.