A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs tevékenysége keretében idén is két alkalommal kismesterképző nyári táborokat szervez az 5-6-7. osztályt befejezett tanulók részére.

Megjelent a veszélyhelyzet során a felnőttképzésben folyó oktatás és szakmai vizsgáztatás szabályait módosító, újabb rendelet.

A CANTWAITER mobil alkalmazás egy olyan virtuális okosétlap, amelynek segítségével az asztalszerviz nélküli vendéglátóhelyeken a fizikai sorokból virtuálisak jönnek létre, az asztalszervizes helyeken pedig csökkenthető a fizikai kontaktusok száma.

A Magyar Turisztikai Ügynökség javaslatának összeállításával a turizmusban érdekelt, jelentős vendégforgalmat bonyolító szálláshelyek és vendéglátóipari egységek munkáját kívánja segíteni az újranyitáshoz kapcsolódóan, alapul véve az üzemeltetés során fontosnak tartott szempontokat.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara aktualizálta a Magyarország szomszédos országokkal közös határátkelőire vonatkozó szabályozásokról szóló összefoglalóját.

Az Európai Bizottság az intézkedéseket az állami támogatásokra vonatkozóan nemrég elfogadott ideiglenes keretszabálya alapján hagyta jóvá. A cél a koronavírus-járvány miatt nehézségekkel küldő vállalkozások megsegítése.

A felhívás keretében megvalósul a turisztikai vonzerőkhöz kapcsolódó és a turisztikai vonzerők közelében található magánszálláshelyek és egyéb szálláshelyek általános minőségének és szolgáltatási színvonalának emelése.

Az Európai Bizottság országspecifikus ajánlásokat terjesztett elő, amelyek gazdaságpolitikai iránymutatást nyújtanak valamennyi uniós tagállamnak a koronavírus-járvány kapcsán, koncentrálva a legsürgetőbb kihívásokra és a fenntartható növekedés újraindítására.