FELHÍVÁS gyakorlati képzéssel foglalkozók részére

Szerző: Pátrovitsné Zölei Zsuzsanna
2019. november 05.

Felhívjuk a gyakorlati képzéssel jelenleg vagy a jövőben foglalkozó gazdálkodó és egyéb szervezetek, valamint gyakorlati oktatók figyelmét, hogy 2019. szeptember 1-től csak kamarai gyakorlati oktatói tanúsítvánnyal rendelkező szakemberek foglalkozhatnak tanulóval az iskolai rendszerű szakképzésben. Ennek megfelelően a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara gyakorlati oktatói képzéseket indít.

A gyakorlati oktatói tanúsítvánnyal kapcsolatos kötelezettség alól mentesülnek a szakképzési törvény 31. § (3) bekezdésében leírtak szerint, azok, akik mestervizsgával vagy betöltött 60. életévvel vagy felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkeznek.

Képzés:

A gyakorlati oktatói tanúsítvány megszerzéséhez szükséges képzés ideje összesen 50 óra, amely két szakaszból tevődik össze:

• 25 óra elmélet:
    Az elméleti képzési szakasz pedagógiai, szociálpszichológiai, kommunikációs és a gyakorlati képzéssel kapcsolatos dokumentációs ismeretekre terjed ki. Az első három témakörben olyan ismeretekkel találkozhatnak a jelenlegi és jövőbeni gyakorlati oktatók, amelyek a fiatal generáció oktatása során felmerülő nevelési, kommunikáció nehézségekben jelentenek segítséget, a gyakorlati képzéssel kapcsolatos dokumentációs ismeretek pedig segítenek a precíz adminisztrációban.
  • 25 óra (3 napos) tréning:
    A tréning szakasz során a gyakorlati oktatók olyan képességekre tehetnek szert, amelyek segítenek saját és mások érzelmeit megérteni, kezelni, valamint pozitívan befolyásolni. Életszerű szituációkkal találkozhatnak, amelyek segítenek a gyakorlati oktatói munka során felmerülő kihívások kezelésében. A tréning végén az előadó egyedi tanácsokkal tudja ellátni a résztvevőket.

Vizsga:

A képzés keretein belül elsajátított ismeretekről vizsgán kell számot adniuk a gyakorlati oktatóknak. Az elméleti képzést egy online vizsga zárja, amely sikerességének függvénye, hogy a képzésben részt vevő a gyakorlati vizsgára bocsájtható legyen. A tréninget egy szituációs helyzetben teljesítendő gyakorlati vizsga zárja, amelynek sikeressége esetén tanúsítványt vehetnek kézhez a vizsgázók. A tanúsítvány a birtokosát feljogosítja a törvényben meghatározott egyéb feltételek teljesítése mellett a gyakorlati oktatói tevékenység folyatására.

Képzés díja:

A kamarai gyakorlati oktatói képzés és vizsga részben támogatott, a jelentkezőnek 20%-os (bruttó 22.860 Ft-os) önrészt kell befizetnie a képzést szervező kamaránál.

Jelentkezés:

A képzésre és vizsgára egy időben kell jelentkezni a területi kamaráknál a lenti linken található jelentkezési lap kitöltésével és beküldésével. Az önrész összegének befizetése és a képzési szerződés megkötése a képzés első napjáig esedékes.

Képzésre és vizsgára jelentkezés:

Pátrovitsné Zölei Zsuzsanna
Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
8200 Veszprém, Radnóti tér 1.
Tel.: +36-88-814-109
Mob.: +36-30-468-8957