A Stanley Black&Decker Outdoor GmbH (az MTD utódja Németországban) beszállítót keres kertészeti és szerszámgépgyártó ágazatokban.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával február 21-én immár kilencedik alkalommal került megrendezésre az Ezermester vetélkedő az Ajkai Eötvös Loránd - Kossuth Lajos Általános Iskolában.

A Magyar Közlöny 2024. évi 19. számában megjelent a nemzetgazdasági miniszter rendelete az élelmiszer-infláció csökkentése érdekében szükséges intézkedésekről szóló rendelet végrehajtásáról, amely meghatározza a vásárlók tájékoztatásához szükséges formai követelményeket, arculati elemeket és szöveget tartalmazó tájékoztatót.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2008 óta rendezi meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV).

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara technikaversenyt hirdet a Veszprém vármegyei általános iskolák 6-7-8. osztályos diákjai részére.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara összegyűjtütte a postarendelet módosításával és a webáruházak ezzel összefüggő új kötelezettségeivel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

2024 tavaszán a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara térítésmentes szakmai tréningeket szervez mikro-, kis- és középvállalkozások részére pénzügyi tervezési, értékesítési és online marketing témakörökben Ajkán, Pápán, Sümegen és Tapolcán.

Az Európai Bizottság évente egy tavaszi és egy őszi előrejelzést, valamint két időközi előrejelzést tesz közzé. Az időközi előrejelzések az aktuális év és a következő év éves és negyedéves GDP-jére és inflációjára terjednek ki, és országspecifikus, valamint uniós és euróövezeti szinten összesített adatokat tartalmaznak.