A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Elnöksége 2022. augusztus 1-i ülésén megfogalmazta állásfoglalását és javaslatait a kisadózó vállalkozások lehetőségeit szűkítő KATA-törvény módosításával kapcsolatban.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2022. július 28-i egységes megjelentetési dátummal pályázatot hirdet a Kamarai Gyakorlati Oktatói Vizsgabizottsági Elnökök és Tagok Országos Névjegyzékébe történő felvételre, illetve a Névjegyzéken szereplés meghosszabbítására.

Megjelent a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatója a kisadózó vállalkozások teendőiről az új kata miatt. 2022. szeptember 1-jén hatályukat vesztik a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) régi szabályai, így a vállalkozásoknak dönteniük kell, milyen formában adóznak 2022. szeptember 1-től.

Az Európai Bizottság közzétette a digitális gazdaság és társadalom fejlettségét mérő mutató (Digital Economy and Society Index, DESI) idei értékeit. Az eszköz segítségével nyomon követhető Európa általános digitális teljesítménye és az uniós tagállamok digitális versenyképesség terén elért fejlődése.

2022. szeptember 1-jén hatályukat vesztik a kisadózó vállalkozások tételes adójának (régi KATA) szabályai. A jelenlegi katásoknak 2022. augusztus 31-én a törvény erejénél fogva megszűnik a kata adóalanyiságuk. Az új KATA választásáról 2022. augusztus 1-jétől szeptember 25-ig lehet nyilatkozni. Az átalányadózás választása augusztus 1-től október 31-ig jelenthető be.

A Magyar Közlöny 2022. évi 128. számában megjelent a 2022/2023. tanév rendjéről szóló 22/2022. (VII. 29.) BM rendelet, amely 2022. szeptember 1-jén lép hatályba.

A Magyar Közlöny 129. számában - 2022. július 30-án, szombaton – megjelent a hatósági üzemanyagárral kapcsolatos egyes kormányrendeletek módosításáról szóló 278/2022. (VII. 30.) Korm. rendelet.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet Mestervizsga Vizsgabizottsági Tagok névjegyzékbe való felvételre.