A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet Országos Ágazati Alapvizsga Elnöki Névjegyzékbe történő felvételre.

Felhívás a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott Országos Vizsgafelügyelői Névjegyzékbe történő jelentkezésre.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Magyarországon az Erasmus+ program megvalósítását nemzeti irodaként a Tempus Közalapítvány koordinálja. Az intézkedések nem érintik a folyamatban lévő projektek támogatási szerződéseit, illetve az azok keretében megvalósuló hallgatói, oktatói és munkatársi mobilitásokat sem.

Egyre nagyobb az érdeklődés az építőipari szakmák iránt. A piaci igényekre reagálva a Veszprémi Szakképzési Centrum Táncsics Mihály Technikuma Piltman Miklós ácsmester közreműködésével felnőttek részére ács szakmai képzést indított.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2023. január 30-i egységes megjelentetési dátummal pályázatot hirdet a Kamarai Gyakorlati Oktató Képzés Országos Tréneri Névjegyzékébe történő felvételre.

A Magyar Közlöny 2023. évi 12. számában megjelent a Kormány döntése az építési beruházások megvalósítására kötött szerződések módosításának kezdeményezéséről.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a BENT Szakmai Közösség közreműködésével, a 2022. évi nagy sikerre tekintettel, ismét megszervezte a „Bevezetés a pénzügyi tervezésbe” című szakmai workshopot.