A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021. szeptember 22-én „Könyvelőkkel a duális képzésért” címmel ingyenes tájékoztató szakmai napot szervezett a gyakorlati képzést végző szervezetek gazdasági és humán területén dolgozó munkatársai számára.

Magyarország számára 22 milliárd forint vissza nem térítendő támogatási forrás válik elérhetővé az Egyesült Királyság EU-s vámunióból történő 2020. december 31-i kilépése okán fellépő negatív hatások kompenzálására, valamint a gazdasági szereplők új piaci környezethez történő alkalmazkodásának támogatására.

A magyar regionális támogatási térkép az elsők közé tartozik, amelyeket a Bizottság a regionális támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás (RTI) keretében jóváhagyott.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hagyományos Gazdasági Fórum rendezvényére idén szeptemberben került sor. Az eseményen a magyar gazdasági kibontakozási esélyeiről Chikán Attila professzor tartott előadást az érdeklődő vállalkozások részére.

Az elmúlt 12 hónap bővelkedett a nem mindennapi eseményekben. Szeptember 15-én 9 órakor tartotta évértékelő beszédét az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen az Unió helyzetéről.

Elérhetőek a 2021-es adótanácsadó e-learning tananyagok, amelyek a korábbi évekhez képest idén két új tartalommal készültek el. Témák: adóváltozások 2021, e-fizetési megoldások, e-kereskedelem szabályozási kérdések, digitális eszközök az e-közigazgatásban (bővített tartalom: webes ügysegéd, BIREG).

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021. augusztus 13-án és 27-én felkészítő fórumot és vizsgát szervezett a szakmai vizsgák ellenőrzési feladatokat ellátó tagjai részére.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kiadásra kínálja Veszprém belvárosában, az Irodaház-Üzletház-Társasház (Veszprém, Kossuth u. 10.) negyedik emeletén található, 20, 21, 26 és 27 négyzetméteres, jó állapotú irodahelyiségeit.