A Bizottság közzétette az európai foglalkoztatási és szociális fejleményekről szóló 2019. évi jelentést (ESDE-jelentés). Olyan hosszú távú, átfogó trendek mellett, mint a népesség elöregedése, a globalizáció, a technológiai átalakulás és az éghajlatváltozás, a 2019-es ESDE-jelentés középpontjában a fenntarthatóság témája áll.

Sanghaj legnagyobb kereskedelmi, ipari és kereskedelmi szövetségei tagvállalatainak részvételével Budapesten kerül megrendezésre a ’’The 8th Shanghai Fair 2019’’ című rendezvény. A budapesti rendezvényen több mint 200 kínai kiállító termékei lesznek megtekinthetők.

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete várja azon vállalkozások jelentkezését, amelyek részt vennének az EU kereskedelempolitikai eredményeinek népszerűsítésében a saját példájuk bemutatásán keresztül.

A NOVOFER Alapítvány idén is meghirdeti a Gábor Dénes-Díj felterjesztési felhívását. A Díj, melyet évente általában heten nyerhetnek el, az innovációs folyamatban alkotó módon résztvevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja.

A Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskola és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara augusztus 13-án kedden ingyenes kézműves foglalkozást tart általános iskolás felsőtagozatos diákok részére.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a tavalyi pozitív visszajelzésekre való tekintettel idén két turnusban szervezte meg Kismesterképző Nyári Táborát, ahova 5-7. osztályt végzett általános iskolai tanulók jelentkezését várták. A tábor célja az volt, hogy a diákok minél több szakmát ismerjenek meg a gyakorlatban.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019-ben 5 szakmában (villanyszerelő, autószerelő, autóelektronikai műszerész, karosszérialakatos és CNC gépkezelő), 35 főnek indított mesterkurzusokat.

Kiemelkedően magas, 80%-os támogatást kaptak a mestercím megszerzéséhez azon gyakorlati képzőhelyek oktatói, akik a szakiskolai tanulók képzésével foglalkoznak vagy foglalkozni szeretnének.

A bolgár Gazstroymontaj építőipari vállalat budapesti megbízást kapott három, 4-5 emeletes lakóépületek felépítésére, amelyek munkálatainak kivitelezésében várják a hazai alvállalkozók jelentkezését. Bővebb információért az érdeklődők Mr. Ivan Bozhkov-hoz fordulhatnak az alábbi elérhetőségeken: Tel.: 00359 2 952 58 91, ext.105; e-mail: ibozhkov@gasstroymontaj.com vagy tt@gasstroymontaj.com.