Online konjunktúra felmérés - 2019. október

2019. október 01.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.

Az MKIK GVI e vizsgálattal képviseli Magyarországot az Eurochambres éves európai konjunktúra vizsgálatában, amely az EU országaiban mintegy 18 millió vállalkozás adataira alapozva ad előrejelzést az európai gazdasági konjunktúra várható alakulásáról.

Az eddigi tapasztalatok szerint a felmérés eredményei pontosan jelzik előre a magyarországi GDP várható alakulását. Az eredményeket többek között felhasználja az OECD, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a magyar kormányzat a hazai gazdaságra vonatkozó előrejelzései és elemzései során.

Kérjük, hogy szakítson időt a kérdőív kitöltésére, amely körülbelül 10 percet vesz igénybe.

A kérdőív a http://gvi.hu/k/konjunktura címen érhető el.

A kitöltött kérdőíveket 2019. október 31-ig várják!

Köszönjük közreműködését!