A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság idén 8. alkalommal vizsgálja a logisztikusok és beszerzők, valamint az ellátásilánc-menedzsment területén dolgozó szakemberek béreinek és juttatásainak alakulását kérdőíves kutatással.

A vállalkozói kultúra fejlesztése érdekében kiemelt feladat a fiatalok rávezetése a vállalkozói pályára. Jelenleg Magyarországon a legnagyobb társadalmi hatása a PÉNZ7 Pénzügyi és Vállalkozói témahétnek van.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020-ban is mestervizsgára felkészítő tanfolyamokat szervez, amellyel a gyakorlati oktatásban résztvevő, tanulókat foglalkoztató vállalkozásokat segíti.

Február 7-ig lehet jelentkezni a fiatal víz-, gáz- és fűtésszerelő szakembereknek a „szakmák olimpiájának” is nevezett versenyre, a 2021-es shanghai-i WorldSkills-re.

Az Egyesült Királyság Európai Unióból történő tervezett kilépésének közeledtével a NAV felhívja a figyelmet a kilépéssel kapcsolatos, az adóhatóság  feladatkörét érintő legfontosabb aktuális tudnivalókra.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázatot hirdet 1 fő részére, „gazdaságfejlesztési és szakképzési tanácsadó” munkakör betöltésére, Veszprémi munkavégzéssel.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020-ban tizenharmadik alkalommal szervezte meg és bonyolította le a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV), valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) elődöntőit.

A WiFi4EU kezdeményezés célja, hogy szerte Európában ingyenes wifi-hozzáférést biztosítson a polgárok számára nyilvános helyeken, többek között parkokban, tereken, középületekben, könyvtárakban, egészségügyi központokban és múzeumokban.