Június 6-9. között zajlottak az Európai Választások. Az Európai Parlament újonnan megválasztott képviselői fontos szerepet játszanak majd az uniós tisztségekkel kapcsolatos döntésekben, és folytatják az uniós jogalkotási munkát, ami nagy hatással van minden európai életére.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. június 10-én workshopot szervezett „Z generációs munkavállalók” címmel a balatonkenesei Hotel Marina-Port****-ban.

A vonatkozó uniós és hazai szabályozások életbe lépésével prioritássá vált a vállalatok számára, hogy üzleti tevékenységüket az ESG – azaz a környezeti (Environmental/E), társadalmi (Social/S) és vállalatirányítási (Governance/G) – szempontok figyelembe vételével végezzék és erről évente jelentést tegyenek.

Az EU Tanácsának elnöki posztját nem egy személy, hanem egy egész ország tölti be. E szerepnek köszönhetően a 27 tagállam mindegyike a kontinens politikai fókuszába kerül hat hónapra, amikor is az EU tevékenységi területének jó részén segít biztosítani a zökkenőmentes működést.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

A humán erőforrás menedzsment aktuális feladataira fókuszált a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Humán Klubjának szervezésében lezajlott HR Workshop.

Idén is meghirdették a K&H családi vállalatok kiválósági díjat, amellyel elismerik és segítik a legpéldamutatóbb megoldásokat alkalmazó cégeket, akiknek gyakorlata inspirációul szolgálhat más családi cégek számára.

A felmérés pozitív, emelkedő tendenciát mutat a legfontosabb választási mutatók tekintetében, és már csak két hét van hátra június 6-9-ig, amikor az uniós polgárok leadják szavazataikat. A választások iránti érdeklődés és a választási hajlandóság emelkedett a legutóbbi felmérés óta.