A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara dr. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter közreműködésével nagyvállalati fórumot szervezett Veszprémben, ahol a vállalati képviselők és a döntéshozók közötti kapcsolat erősítése mellett a gazdasági igények közvetítése állt a középpontban.

Megjelent a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) sajtóközleménye, amelyben a mesterséges intelligencia (MI) technológiák alkalmazása kerül kiemelésre a január elején indított piacelemzés alapján.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Veszprémi Szakipark Ágazati Képzőközpont, a Veszprémi Szakképzési Centrum közreműködésével versenyt hirdetett szakképző iskolai és technikumi tanulók számára.

Az importáruk karbonintenzitását ellensúlyozó mechanizmus, amely karbonvám vagy CBAM néven ismert, 2023. október elsején lépett hatályba, és az egész EU-ra kiterjedő bizonyos harmadik országban gyártott áruk behozatalára vonatkozó, az áruk gyártásához kapcsolódó szén-dioxid-kibocsátás alapján határoz meg fizetési kötelezettséget.

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a BENT Szakmai Közösség közreműködésével marketing workshopokat szervezett vállalkozások számára 2024 októberében Pápán és Ajkán. Az események célja az volt, hogy a résztvevők elsajátítsák, miként célozzák meg hatékonyan ügyfeleiket, vevőiket.

Október 22-én a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve innovációs workshopot szervezett a digitális világ legaktuálisabb kihívásairól és azok megoldásairól. A rendezvény fókuszában a NIS2 irányelv, a kiberbiztonság, az ipari digitalizáció, a mesterséges intelligencia és a blokklánc technológiák álltak.

A Nemzetgazdasági Minisztérium oldalán megjelent az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv kidolgozásáról szóló összefoglaló. Az új akcióterv a következő három alappilléren nyugszik:

1. A jövedelmek vásárlóerejének növelése
  2. A megfizethető lakhatás biztosítása
  3. A Demján Sándor Program, melynek célja a vállalkozások méretének megduplázódása

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024 szeptemberében gazdasági igényfelmérést indított, amelynek célja a helyi kkv-k és nagyvállalkozások gazdasági, szakképzési, munkaerőpiaci és gazdaságpolitikai igényeinek és javaslatainak gyors felmérése volt. Összefoglaló >>